Livechatforumlogo

Top Rated

Zmizení z vyhledávačů se stane realitou

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

Sydney LeeAnonymita je jednou z nejhezčích skutečností, které vůbec na internetu jsou. Ne každý je ovšem na internetu anonymně, obzvláště pokud existují stránky, kde je uživatel internetu vedený. Může se jednat o dávnou registraci na diskuzním fóru, ale také o záznam, který nám likviduje osobní a také profesní život. Jak je možné tyto problémy řešit?

Doposud bylo nemožné v takových případech zasáhnout, pokud nebylo možné se domluvit se správcem daného serveru, tak mnohdy nepomohly ani soudní spory. Vyhledávače se rovněž tvářily bezzubě. Tomu je ovšem konec. Evropský soud rozhodl, že má každý právo na to, aby mohl zmizet z internetu.

Koho se odstranění týká?

Zmizet může každý, koho se přímo dotýká odkaz, který je na internetu. Nehraje zde dokonce roli, jestli jde o pravdivou nebo nepravdivou informaci. Principem je zde soukromí, internet je přístupný všem jeho uživatelům a ochrana soukromí je tak snadno narušena. Jediné výjimky jsou v případě, pokud by veřejnost rozhodla, že jde o informace, které je třeba vidět veřejně. Pokud se tedyi Vy cítíte ohrožení kvůli odkaz na internetu, který se vás týká, tak je povinností vyhledávače vyhovět vašemu požadavku.

Požadavek musí být zpracován vyhledávačem Google, ten představuje nejpoužívanější medium pro vyhledávání v celé Evropě. Nejčastějším problémem bývají informace, které poškozují jména firem a soukromé informace, které mohou pocházet ze seznamek, ale i erotických portálů. Lechtivé informace často poškozují uživatele po všech stránkách. U webcam modelek je povětšinou výhodou, že mohou sami o sobě vystupovat na serveru anonymně a svoji vizáž si změnit tak, aby je nikdo z blízkých nepoznal. Dokonalá anonymita ovšem nikdy zaručená není a pokud dojde k jakékoliv události, která zaznamená trvalý odkaz, jenž bude modelku poškozovat, tak je možné se ho nyní zbavit a nechat ho z vyhledávání Googlu trvale odstranit.

Kdy je možné zažádat?

Rozhodnutí Evropského soudu je čerstvé a ačkoliv k němu došlo nedávno, tak již nyní je Google vytížen miliony žádostí od uživatelů z celého světa. Vyhledávač to řeší takovým způsobem, že pracuje na sestavení dostatečně velké armády právníků, aby dokázala vyřizovat jednotlivé požadavky uživatelů. Kdyby totiž nedošlo k jejich vyřízení, tak by se mohl uživatel obrátit až na soud EU. S požadavkem je sice možné se na Google obrátit již nyní, ovšem doporučuje se počkat, než bude celý systém ustálený a bude možnost a prostor pro vyřizování individuálních požadavků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Top Livechaty

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

4

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****1
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...