Livechatforumlogo

Top Rated

Technické zázemí pro vysílání z domova: co nesmí chybět a co ulehčí práci

/ 1 komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

desktop versus laptop
Na většině chatů najdete požadavky pro nezbytné technické zázemí. Můžete zkusit vysílat i s horším vybavením, ale riskujete, že vás to posune na nižší místa ve vyhledávání nebo vám spadne vysílání uprostřed show.

Notebook vs. stolní PC
Pokud máte zastaralý počítač a zvažujete koupi nového, nepřemýšlejte pouze o ceně, ale i o umístění. Největší nevýhodou stolního počítače je, že ho těžko přenesete do jiné místnosti, také umístění monitoru bude složitější. U stolního počítače budete mít pohodlnější sklon monitoru, to samé ale zvládnete s notebookem při přidání externí klávesnice. Stolní počítač navíc „žere“ více elektřiny než notebook.

Nepodceňujte kameru
Notebook mi přijde jako lepší volba už jen díky tomu, že se dá snadno přenést, kamkoli chcete, a nemusíte tak mít několikametrový kabel na kameře. Pokud si myslíte, že je výhodný i díky interní webkameře, jste na omylu. Tato kamera vám vystačí do začátku, kdy si s její pomocí můžete vydělat na kameru externí, ale rozhodně investujte do nějaké, která bude mít lepší obraz (stojí víc než 1000 korun) než kamera v notebooku. Interní kamera je dobrá na otestování vašeho úspěchu práce na livechatu. Váš úspěch může mít pozvolnější nástup než u vašich známých (nebo se vám nemusí dařit vůbec), proto radě objevující se v různých diskuzích „kamera s výborným obrazem si na sebe za pár dní vydělá“ nevěřte a klidně začátek zkuste s notebookovou kamerou.

Správné světlo
Podíváte-li se na fotky livechatových studií, zjistíte, že mají většinou velmi silná světla. Přes den můžete využít přirozené světlo, jestli je v místnosti, kde vysíláte, dostatečně „jasno“. Při umělém osvětlení budete potřebovat víc než běžné stropní světlo. Ideální jsou dva silné světelné zdroje, které na vás budou svítit zpříma a jedno světlo vzadu nahoře (tak, aby nebylo v záběru kamery) – eliminují se tak stíny.

Internetové připojení
Na čem se nevyplatí šetřit, je internetové připojení, zvlášť když vysíláte na více chatech zároveň. Pořiďte si co nejrychlejší připojení s důrazem na odesílání (upload) dat. Bezdrátové připojení je náchylné k výpadkům, na druhé straně poskytuje jiné výhody. Nejstabilnější a chaty nejvítanější je připojení přes optický nebo koaxiální kabel.

Hannah


  1. Napsal: veronika

    schanim technika na notebook okres usti …nevite o nekom?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...