Livechatforumlogo

Top Rated

Syndrom vyhoření (burnout)

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

Burnout trápí mnoho, zejména začínajících, webkam modelek. Hádavost, podrážděnost, poruchy spánku nebo naopak apatie, beznaděj, ztráta smyslu života. Stav psychické i fyzické vyčerpanosti, jenž často postihuje ty, kteří profesně pracují s lidmi. Toliko stručná definice. Samotné vyhoření je výsledek pozvolného procesu, který má několik fází (wikipedie):

    • 1. fáze: jedinec pracuje co nejlépe, snaží se, přesto má pocit, že požadavkům není možné dostát a jeho snaha není dostatečně ohodnocena, tato fáze představuje jakési podhoubí pro vznik syndromu vyhoření

 

    • 2. fáze: pocit, že jedinec nic nestíhá, jeho práce začíná ztrácet systém

 

    • 3. fáze: vyskytují se symptomy neurózy a úzkost spolu s pocitem, že jedinec stále musí něco dělat, přičemž výsledkem je chaotické jednání

 

  • 4. fáze: pocit, že „něco uděláno být musí“, mizí a nahrazuje ho opačný pocit – že se nemusí nic; pouhá přítomnost druhých lidí jedince dráždí, přidružuje se ztráta veškerého nadšení a zájmu, převládá únava, zklamání a vyčerpání

Přespříliš velká snaha a nenaplněná očekávání, nekonečný kolotoč nadějí a zklamání, netrpělivost, snaha o okamžité výsledky a neustálé porovnávání s úspěšnějšími konkurentkami jsou častou příčinou vyhoření livechatových modelek. Zejména těch pracujících z domu, protože v extrémní snaze prorazit v konkurenčním prostředí se až nezdravě zaměřují pouze na svou práci a zapomínají na jiné aktivity. Navíc je to druh sexuální práce, a k té se vždycky pojí hluboké společenské stigma,  což omezuje možnosti, jak se se syndromem vyhoření vypořádat. Popřemýšlejte nad následujícími radami a využijte je jako startovní můstek na cestě za vytvořením vaší vlastní rutiny, která vám pomůže udržet si v životě zdravou rovnováhu.

Najděte si pár „pracovních přátel“

I když se průměrná camgirl za směnu setkává s tucty (stovkami, nebo dokonce i tisíci) zákazníků, pracovat sama před kamerou může přinést pocit izolace. Pomoci vám může pár kolegyň, se kterými si můžete popovídat. Ani se nemusíte bavit o práci, někdy je fajn už jen to, že se vás právě na práci ptát nebudou, protože tohle už znají. Pokud žijete na venkově, nebo jste se ještě nesetkaly s jinou camgirl ve vašem městě, pomozte si technologií. Já si se svými kamarádkami denně volám a píšu na Skypu nebo na různých fórech zaměřujících se na webcam modeling. Žít v izolaci a nemožnost si otevřeně s někým promluvit je velmi vyčerpávající. Navzdory tomu nemálo modelek ve strachu z prozrazení žije doslova v nejpřísnějším utajení a se svým okolím raději vůbec nekomunikují.

Udržujte vztahy s lidmi mimo svou práci

Může být náročné udržet si kamarády mimo práci, zvláště pokud vaši přátelé nebo rodina neví, čím se živíte. Ať už sdílíte informace o své práci nebo ne, můžete a měly byste si vytvořit svůj prostor a identitu i mimo zaměstnání. Je běžné, že se lidé zajímají, čím se kdo živí a měla byste být na tuto otázku vždy připravena. Utužujte již existující vztahy nebo si najděte nové. V ideálním případě jsou mimopracovní vztahy místem, kde na vašem zaměstnání nezáleží, protože jsou vystavěné na jiných hodnotách než náš průmysl, a to například rodina, společné zájmy nebo geografická blízkost. Pokud máte mimo náš průmysl málo přátel a s rodinou si nejste blízké, účastněte se pravidelných společenských nebo sportovních aktivit.

Starejte se o své tělo

Ať to okecáváte jak chcete, naše tělo je náš byznys. Péče o tělo ale není jen bod k dobru pro podnikání – pomůže to taky vašemu fyzickému i mentálnímu zdraví. Jezte dobré jídlo, pijte hodně vody a pravidelně spěte. I když jste v noci před kamerou, můžete se dostatečně vyspat. Závěsy nebo žaluzie jsou rozhodně dobrou investicí, pokud musíte dohánět spánek přes den. Najděte si nějaký druh pohybu. Když už nenajdete takový, který by vás bavil, zkuste aspoň takový, který nebudete nenávidět, a pravidelně se mu věnujte. Doporučuji třeba pole dance, u kterého se nejen zapotíte, ale zároveň si můžete nacvičit i sexy vystoupení pro své obdivovatele. Každý o sebe musí umět pečovat, ale pro webcam modelky je to obzvláště důležité, protože pracují většinou samy a jejich společenské interakce se odehrávají především ve virtuálním světě.

Starejte se o svou mysl

Duševní zdraví a pohoda se stávají čím dál ožehavějším tématem na všech pracovištích a to, že jste samy sobě šéfem, neznamená, že si taky nepotřebujete vyčlenit nějaký čas na vyčištění hlavy. I když se vám nezdá, že máte nějaký problém se svým duševním zdravím, zkuste nějaké cvičení mysli. I tak jednoduché věci jako lekce jógy nebo psaní deníku můžou ovlivnit to, jak se cítíte. Nezapomeňte svou mysl trénovat – mozek sice není sval, ale potřebuje pravidelné cvičení, aby zůstal mladý a bystrý. Čtěte knihy, luštěte křížovky nebo sudoku. Dívejte se na zajímavé filmy a televizní pořady a diskutujte o nich s přáteli a rodinou. Nemusíte se stát členy Mensy nebo mistry šachu, stačí každý den trochu přemýšlet.

Pracujte na vedlejších projektech

Podnikání většinou zabere více času než práce v zaměstnaneckém poměru a když do práce někam nedojíždíte, může být lákavé vrtat se v pracovních záležitostech dnem i nocí. Se vší mediální publicitou, focením, natáčením a úpravou videí, sexem po telefonu a streamováním máte vždycky co na práci! Využijte tu tvůrčí energii na nějaký vedlejší projekt. Nemusí to být druhé podnikání ani psaní románu. Stačí se pravidelně věnovat třeba práci na zahrádce. Modelky s dětmi možná čas na další projekty mít nebudou, ale samotná výchova dětí je docela solidní rozptýlení od myšlenky pracovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Čas, který strávíte péčí o sebe samotné, je tou nejlepší investicí. Vyvažování práce a zbytku života vyžaduje stálou pozornost a přizpůsobování se všem životním situacím, ale časem vám to půjde čím dál snadněji. Může být náročné vyvážit flexibilní rozvrh se zdravým osobním a společenským životem, ale každá troška do mlýna se počítá. Všech pět těchto bodů nemusí pasovat na každou modelku, ale stojí za to se nad každým z nich na chvíli pozastavit a vzít si z nich něco, na čem můžete ve svém životě zapracovat. Pokud vás trápí úzkost, deprese nebo další duševní choroby a problémy, nebylo by špatné promluvit si se svým lékařem, nebo si najít psychologa. Existují léčby, které opravdu pomáhají, ať už medikace nebo terapie. I když postavit se takovému problému čelem je velká výzva, můžete toho hodně získat. Následkem syndromu vyhoření skončila kariéra mnoha vynikajících modelek a rozhodně tento problém nepodceňujte

LF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...