Livechatforumlogo

Top Rated

Poprvé ve studiu – na co si dát pozor: od pohovoru po vysílání

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

videostudioPokud uvažujete o práci na livechatech pod studiem, neměli byste se hned nechat zlákat jen pozitivy, které vám studio slíbí (např. občerstvení, poukazy na nehty, do solárka apod., které nemusíte nikdy dostat). Půl hodina hledání informací na internetu vás mnohdy ochrání před hodinami stresů, které vám můžou někteří majitelé studií připravit.

Jste-li z pohovoru hodně nervózní, pro žádné studio by neměl být problém, abyste si s sebou na pohovor přivedli doprovod (kamarádku, sestru, maminku). Mějte na paměti, že studia musí odvádět daně, takže i když mohou být diskrétně umístěná, nesmí se skrývat v nějakých podezřelých domech nebo ulicích a tajit svou činnost. To, kromě umístění „kamenného studia“, poznáte i podle toho, jakou smlouvu vám dají podepsat. Celou si ji pozorně přečtěte a zaměřte se zejména na minimální počet odpracovaných hodin, délku jedné směny (neměla by trvat déle než 4, maximálně 6 hodin), procentuální odměnu (jde-li nějaké studio pod 50%, už to začíná být nevýhodné) a termíny výplat (bývají v řádu týdnů, jednou nebo dvakrát do měsíce). A hlavně si pohlídejte podmínky ukončení spolupráce, tedy to, kdy můžete smlouvu ukončit a jak dlouho nesmíte pracovat pro jiné studio nebo sami za sebe. Některá studia se nechovají korektně a poslední výplatu kvůli ukončení smlouvy ani neproplatí.

Určitě hodně napoví, jak se ve studiu cítíte – pokud je příjemně vybavené a čisté a zaměstnanci jsou vstřícní, bude se vám odtud dobře pracovat. Obvykle máte své vlastní jen prostěradlo nebo deku, zbytek je „erární“. Důležité je také technické vybavení – pokud je ve studiu starý počítač, stará světla a nekvalitní kamera, máte lepší vysílat z notebookové kamery z domu, protože výsledek i výdělek bude stejný, možná horší. Máte-li možnost, před podpisem smlouvy si obejděte více studií.

Před svým prvním vysíláním si co nejvíc odpočiňte a mějte na paměti, že prvních pár dní nebo i týdnů, bývá velmi těžkých. Připravte si víc souprav spodního prádla a sexy oblečení a nechte si od studia poradit, co vám nejvíc sluší. Jako vám musí vysvětlit technické náležitosti jednotlivých chatů, tak by vám měli poradit i v tom, jak se před kamerou chovat. Klienti chatů poznají, že jste nováček, a budou na vás zkoušet různé triky. Pamatujte, že ukázat vše můžete kdykoli, ale o to těžší budete mít změnu taktiky, například z nahé naivky na chytrou horákyni.

Hannah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...