Livechatforumlogo

Top Rated

Lze pracovat na live chatu tajně?

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

desktop versus laptop(Ne)výhody svěření se s prací na live chatech někomu blízkému (mimo „byznys“)

Lidé mají běžně potřebu si o své práci promluvit se svými blízkými, o to víc, mají-li nějaký problém nebo je-li jejich práce psychicky namáhavá. I když pracujete ve studiu a můžete si popovídat s kolegyněmi, nejspíš si s tím nevystačíte. Ale komu je vhodné o tomto zaměstnání říct, když závist a předsudky přijímáme od svých blízkých mnohem hůř než od anonymních klientů?

Můj přítel/máma/sestra to ví už od začátku

Pokud o této práci uvažujete nebo pokud jste s ní začala a zároveň s tím seznámila své blízké, pak není co řešit. Dejte si ale pozor na to, jestli se skutečnost liší od informací, které jste jim sdělila. Tvrdíte-li mamince, že před kamerou pouze tancujete a píšete si s klienty, ale přitom děláte mnohem víc, pohlídejte si zabezpečení serverů. Stačí jeden rodinný známý a máte po kariéře. A zrnko pochybnosti umí zasít i článek na internetu, hlavně diskuze pod ním.

Začala jsem tajně, ale už si o tom chci promluvit s kamarádkou

Na live chatech se vám daří a máte je jako jediný zdroj příjmu. Chodíte do studia nebo bydlíte sama – pak není problém přesvědčivě tvrdit, že děláte jinou práci, což je nejjednodušší řešení. Pocítíte-li potřebu si o své skutečné práci promluvit, pečlivě zvažte, komu a co povíte. Příjmy live chatových modelek se obvykle pohybují vysoko nad průměrnou mzdou a typickou vlastností Čechů je závist (ne u všech odhadnete, co ji spustí). Můžete se setkat i s reakcí, kdy vás za vaši práci odsoudí nebo se vás od ní pokusí odradit. Podle mé zkušenosti je dobré se svěřit kamarádce nebo kamarádovi, kterého znáte dlouho a dobře a kterému nemáte problém se svěřit i se záležitostmi ze svého intimního života.

Nesvěřím se nikomu blízkému: kde najdu někoho na pokec?

Nenajdete-li dostatek odvahy nebo důvěry ke svým blízkým nebo se prostě jen bojíte toho, že vám tato práce zničí vztah (nikdy ale nepočítejte s tím, že i když se pečlivě blokujete, váš přítel se o vaší práci nemůže dozvědět), můžete si zkusit udělat nové kamarádky mezi svými kolegyněmi. Ne vždy je to ale možné, hlavně pokud pracujete z domova. Někoho na popovídání (nebo výměnu mailů) si o této práci můžete zkusit najít i na našem fóru.

Myslíte si, že tuto práci zvládnete, aniž byste se o ní s někým bavila? Možné to je – ale co když se přihodí něco takového, kdy se někomu budete muset svěřit nebo ho požádat o pomoc?

– Hannah

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...