Livechatforumlogo

Top Rated

Livechat – Co zařídit na úřadech!

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

Hned zkraje lze říci, že se vůbec nemusíte bát, že někde budete muset vysvětlovat, čím se živíte. Livechatové vysílání můžete ve zkrace zabalit do dvou hlavních směrů, které jej legalizují. První je autorská umělecká činnost (na pracovní smlouvu) – což lze ošetřit pouhou registrací na Finančním úřadě, a druhou je poskytování služeb, což vyžaduje i registraci na Živnostenském úřadě (hodí se pro každého, kdo u této činnosti ještě podniká v jiných oborech).

Jaké máte možnosti registrace vaší práce jako takové?

FINANČNÍ ÚŘAD: Zřídí vám „osvědčení o registraci“, pod kterým můžete provozovat cokoliv, co je placeno jako autorský honorář nebo umělecká činnost.

ŽIVNOSTENSKÝ ÚŘAD: Pokud již máte jiné podnikatelské aktivity, pro livechat se dá použít „výroba, obchod a služby jinde nezařazené“.

Co rozhodně potřebujete:

OSSZ: Nutná je také registrace na České správě sociálního zabezpečení. Každý rok se pak podává „Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok…“

Minimální výše zálohy aktuálně je: 2544,-Kč

Zdravotní pojišťovna: Že podnikáte, musíte také nahlásit na svou zdravotní pojišťovnu. Každý rok se pak podává „Přehled OSVČ za rok…“

Minimální výše zálohy aktuálně je: 2352,-Kč

A k tomu samozřejmě podáváte „Přiznání k dani z příjmů fyzických osob“ na příslušném finančním úřadě, který vás registroval k dani. A to i v případě, že vaše příjmy nedosahují vysokých částek a daň vám není vyměřena.

Potřebuji faktury nebo smlouvy?

Některé livechatové platformy sepisují s modelkami přímo smlouvy, které určují, jakého charakteru práce je (většinou umělecké vystoupení), pak stačí prokazovat příjem pouze výpisem z účtu. Vystavené faktury jsou možné, ale nejsou bezpodmínečnou nutností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...