Livechatforumlogo

Top Rated

Interview: „Livechatem odpočívám a bavím se“

/ Napsat komentář / Sdílet na Facebook / Sdílet na Twitter

Najít někoho, kdo by se snadno rozpovídal na téma livechat, není jednoduché. A ta, kterou jsme k interview přemluvili, chtěla zůstat v anonymitě. Říkejme jí tedy třeba Lenka. Lenka svolila k zodpovězení některých na tělo položených otázek a poodhalila nám tak, co se odehrává v hlavě online divy…

Můžeš nám říct, jak dlouho se livechatem živíš a jak ses k němu vlastně dostala?
No, to vím naprosto přesně, vlastně je náhoda, že se na to ptáte právě v tuhle dobu. Bude to teď (v prosinci, pozn. redaktora) přesně rok. Ne že bych na tom byla někdy nějak bídně, ale jako studentka na vysoké s jen občasnou brigádou jsem se cítila mizerně, že mi přítel pořád kupuje hezké dárky… a na Vánoce jsem čekala opět něco drahého. To samé moji i jeho rodiče.
Bylo mi každé svátky prostě hloupě, že jim nemůžu dát víc než drobnost za pár stovek. A právě loni to na mě nějak víc dolehlo a snažila jsem se získat rychlý přivýdělek.
Nikdo mě do toho nenavezl, o téhle možnosti jsem prostě tak nějak věděla obecně, tak jsem hledala na internetu a skrze nějaké rady na fórech se do všeho pustila doma sama v zamčeném pokoji. Začátky byly směšné.. mizerná webkamera, žádné osvětlení..

Co bylo na začátcích vůbec nejtěžší?
Asi dostat se do té správné nálady, připadala jsem si jako střevo. Nevěděla jsem ani jak se posadit nebo si sednout a celé mi to přišlo prostě vtipné, několikrát jsem musela kameru vypnout a začít znova. S přísunem klientely jsem kupodivu problém neměla, ale to asi proto, že na poměry holek na livechatu vypadám fakt mladě, jeden zákazník mi řekl, že jsem rarita a až tehdy jsem si to uvědomila. Ani s jazykem nebyl problém, studuji anglickou filologii, takže to se hodilo. Jsou to paradoxně dvě věci, které ostatním dívkám brání v úspěchu – jazyková bariéra a málo klientů. Někoho prostě nebaví čekat, než se „byznys rozjede“. Já nějakým zázrakem ani čekat nemusela. Jo a vyrovnat se za začátku s tím, že pro některé jsem opravdu čistě jen „maso na koukání“… to bylo prostě drsný, ale měla jsem to čekat.

A máš nějakou historku s řekněme „netradičním“ klientem?
Pokud myslíte v negativním slova smyslu, pak ano, těch bylo hodně právě ze začátku, kdy jsem si sama neuměla stanovit meze a lidi, co jsem zvala na privátní chat, nedokázala dobře profiltrovat. Měla jsem tam chlápka z USA, co mi kromě vulgarit psal i to, že si mě najde přes IP adresu, přiletí do Čech a tam si mě najde a ukáže mi… no, ani nevím co, ale dost mě vyděsil. Byl to jeden z mých prvních… Co mi naopak přišlo milé, byl jeden pán kolem čtyřicítky, tuším z Německa. Ten mě vždy hezky poprosil, abych něco předvedla na kameru, potom za to poděkoval a nebo mi psal, že to dělat nemusím, jestli nechci a bylo na něm vidět, že se šíleně stydí. A musím říct, že mě překvapilo, že na chat chodí i normální lidi, vlastně je jich většina, jsou to jen osamělí chlapi zatížení prací, velmi inteligentní a kultivovaní, takže je fajn, že si můžu i jen popovídat.. a na úrovni. Jen u toho ale většinou nezůstane, samozřejmě.

Řekla bys o livechatu někdy svému příteli?
Nikdy. Za prvé je poměrně žárlivý a zadruhé, v tomto ohledu bych se mu ani nedivila, pokud by šlo o opačnou situaci, rozešla bych se s ním. Někdy si to vyčítám a říkám si, že bych s tím měla seknout, plán je ale takový, že dokud budu studovat a nebudu mít stabilní zaměstnání, vydělám si na chatu.

Co nejbizarnějšího jsi kdy na chatu předvedla?
Hah, no… přemýšlím, jestli to je zážitek, kdy mi klient přesně napsal text a já ho pak na něj musela striktně a nahlas křičet, měla jsem se chovat jako jeho matka a ponižovat ho přesně tak, jako to dělá ona… přičemž on se ukájel. Nebo epizoda s cca sedmdesátiletým pánem v důchodu, který po mně chtěl, abych si do vagíny zavedla okurku. A nejen okurku, té zeleniny a obecně jídla měl v požadavcích hodně, naštěstí moje lednička ten den zela prázdnotou.

Jak jsi okolí vysvětlila to, že máš najednou více peněz?
Většina lidí to neví, kamarádkám se nesvěřuji, vědí, že jako rodina na tom nejsme špatně a mají za to, že mě dotují rodiče. Nevyvracím jim to, lepší je vědomí, že mě mají za rozmazlenou, než za štětku, ne? Určitě by to ani jedna nepochopila, tím jsem si jistá. Před přítelem a rodiči se maskuju tím, že píšu seminárky a bakalářky spolužákům, což byla před livechatem vlastně pravda. Jen to trvalo hrozně dlouho a dost mě to vyčerpávalo, neměla jsem čas na vlastní školu. Livechatem odpočívám a bavím se, už to beru spíš jako koníček. To mi pomáhá si tuhle činnost tak trochu omlouvat sama před sebou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Livechaty – Registrace

Anketa

Dnešní úspěšnost

0

nadprůměrný den

Zapojte se také do našeho hlasování

*0
**0
***0
****0
*****0

Časové období

dnes 3 dny 10 dnů 30 dnů 90 dnů
Nahrávání ... Nahrávání ...