1 webcam na 2 PC

Technické vybavení potřebné k vysílání
Odpovědět
bezejmenná
Příspěvky: 15
Registrován: stř 28. lis 2018 4:06:08

1 webcam na 2 PC

Příspěvek od bezejmenná »

Zdravím, snad se tu najde někdo technicky zdatnější než já a pomůže mi vyřešit rébus...

Po renovaci pracovny mám vizi, vysílat na dvou PC ( jeden slabší - ten aktualní, a ten nový používat jako primární ) Cílem je rozložit zátěž, zvýšit kvalitu a možná zkusit jiný chat .....
Jelikož tu nechci mít vše dvojmo , tak chci použít neco jako rozbočovač ( switcher ? nevím správný název ). Největším dilematem pro mě je, jak řešit webcam, protože mít 2 mi přijde nepraktické, jelikož během show ji občas potřebuji pootočit, naklonit a manipulovat s ní ....
Koupila jsem kabel ... ( 1 samice , 2 samci ) , ale bohužel cam se načítá jen v jenom pc.... Trochu jsem pátrala po interneru, ale nepřijde mi, že by tohle někdo vůbec řešil - Lze vůbec posílat obraz z jedné webcam do dvou pc? Pokud ano , jak? čím ? Nebo je to blbost ? Lze nějak šikovně posilat či streamovat si obraz v realným čase a kvalitě z jednoho pc do druheho, abych prostě vysílala na obou? Děkuji za odpověd´:))

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: 1 webcam na 2 PC

Příspěvek od Sally »

Ahoj, kedysi davno som skusala takto vysielat. Potrebujes aktivny switch, ktory ti rozdeli signal z jednej kamery do dvoch PC. Je to celkom komplikovane a nestoji to za to podla mna. Musis preskakovat z jednej klavesnice na druhu a je to aj vidiet v tej kamere. Radsej si kup PC, ktory zvladne chaty, na ktorych vysielas a druhy PC pouzij napr. pre pustanie hudby apod. :joint

bezejmenná
Příspěvky: 15
Registrován: stř 28. lis 2018 4:06:08

Re: 1 webcam na 2 PC

Příspěvek od bezejmenná »

No prave, že by mi to neprislo az tak drasticky .... :)

Je fakt, že chci dost zainvestovat, takze by ten hlavni stroj pak mohl utahnout to co ted, i s lepsi kvalitou ...
Na tom slabsim bych zkusila neco jako chaturbate ( který udajne žere ) a mozna nejaky jeste tipovaci a brala bych to jako vedlejsak, kam mozna sem tam napisu... tam proste posbiram jen dyska :D

Na switchery jsem koukala ...Že by se přepinala mys, klavesnice (coz neni takovy problem - mam to pekne nenapadne, ze moc nejde ani videt jak pisu :D ) U kamery mám dilema, ze kdyby se přepínala, byl by zamrzly na jednom pc obraz, kdyby switcher rozhodoval, kam se ma zařízení připojit.

Tobe switcher prepinal i cam ? A co se kdyžtak dělo, že to šlo vidět ? Problikla,zčernala? ... A jaka je casova mezera, nez se switcher prepne z jednoho zarizeni na druhe ( třeba klavesnice ) :)

Děkuji za cenné rady :)))

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: 1 webcam na 2 PC

Příspěvek od Sally »

Switch mi rozdeloval iba obraz z kamery na 2 PC. Obraz bol sucasne na oboch. Ale pouzivala som normalnu komercnu kameru, nie webku. Neviem, ci nieco take existuje aj pre USB kamery

bezejmenná
Příspěvky: 15
Registrován: stř 28. lis 2018 4:06:08

Re: 1 webcam na 2 PC

Příspěvek od bezejmenná »

hmmmmm :))) .... nejak to vymyslim. Horší než ted to rozhdne nebude, neni co pokazit :) Kazdopadne diky - vim ze to nejak jde a ted zda to teda fakt chci :)))

Odpovědět