DPH

SáraS
Příspěvky: 135
Registrován: pát 01. lis 2019 10:08:02

Re: DPH

Příspěvek od SáraS »

bezejmenná píše: ↑
pát 14. úno 2020 22:10:58
Tak ja nevim :D jak tak lustruju internet, přijde mi, že z jednoho úhlu pohledu jsem, z druhého pohledu ne ... a čím víc hledám informací, tím větší mám v tom bramboračku. Je někdo, kdo mi opravdu jednoznačně a s jistotou může napsat jak to doopravdy je?
1- Platím to DPH ? A pokud (doufam) ne - proc? ( at mam pripadne s cim argumentovat ) :D
2 - Identifikovana osoba - tam asi spadame , ale nejak si neumim predstavit komu a jak vystavuju faktury. S timhle nevim co si pocit. Každych 25 dni posilat hlašeni o čem ? :D Tohle je nějaka šedá zona nebo nevim .. Jestli to nechat u ledu a pripadne pak holt, kdyby to prasklo - tak zaplatit pokutu, ze jsem to nikde nehlasila ...
3 - A co treba dary? :)) Jak financni na učet nebo hmotny darek pres amazon - kam se to pise v danovem priznani , jak se to dani ? A pocita se to do SaZP, nebo jen ciste se zaplati dan a SaZP je z vydelku z podnikani. Nedela tohle pak ze me treba i platce DPH ?

Po tom co hledam odpovedi, mi prijde, že nachazim spis cim dal vice otazek .... Rikam s,i zda to ve skutecnosti nedanim 2x ten vydelek - 1x tam za mne chaty, a 1x já tady ....

Ženský jak to řešite teda vy - celej tadyten daňovej nesmysl - Od daní po DPH, po intentifikovanou osobu... (nejlip mi to napiste polopate, jak malymu diteti ... at je to pro me co nejvic srozumitelny ) .... :D Diky :)))
Co jsou mé info z finančáku, tak:
1. a 2. ne - ale jsi identifikovanou osobou. Hlášení je online na adisepo (souhrnné hlášení vies) - v případě zájmu sem mohu vložit konkrétní návod na vyplnění toho měsíčního hlášení. Jedna část toho hlášení se posílá poštou (nebo elektronickým podpisem). Faktury - na finančáku chtějí vidět jen první fakturu, další být nemusí. Prostě požádej poskytovatele o fakturační údaje, nebo vypiš ty, které jsou někde v kontaktech - nejdůležitější při tom hlášení je stejně jejich IČO.
3. dary netuším, ještě jsem nedostala. Věci z amazonu bych asi neřešila, peníze přímo na účet, no... asi jako prostě příjem od fyzické osoby bez IČO, čili nedávala bych to do souhrnného hlášení a adisepo, ale pak jako příjem ze zahraničí, třeba.

No, popravdě, nevím - kolikrát ani na finančáku si s tím nevědí rady, když po nich člověk chce, aby poradili.

SáraS
Příspěvky: 135
Registrován: pát 01. lis 2019 10:08:02

Re: DPH

Příspěvek od SáraS »

AndreaM píše: ↑
ned 08. pro 2019 17:24:16
Ahoj Catty :crazy: Musim ta zase sklamat na chaturbate sa nezarabaju miliony ako sa domnieva vela ludi.
Ja patrim medzi 25 najlepsie zarabajucich modelov na svete.
pozri obrazok aktualneho zarobku za posledny mesiac prvych 25 modelov >>>>>

Obrázek je viditelný pouze pro registrované uživatele.

Zarobok je v USD tak si to prepocitaj na Kc.Ale pozor do celkoveho zarobku su zaratane aj retypovane tokeny co je v mojom pripade asi 30%. Ale bez fake tipovania to proste nejde.
mazec....
navíc bych si tam i tipla, že jak se tam mohou přelévat tokeny mezi účastníky a modely, tak jistou část tvoří i univerzální tokeny, které nikdy nikdo nevyplatí v penězích, ale jen se líbivě přelévají z účtu na účet.

bezejmenná
Příspěvky: 15
Registrován: stř 28. lis 2018 4:06:08

Re: DPH

Příspěvek od bezejmenná »

.
Naposledy upravil(a) bezejmenná dne pon 17. úno 2020 18:12:43, celkem upraveno 1 x.

SáraS
Příspěvky: 135
Registrován: pát 01. lis 2019 10:08:02

Re: DPH

Příspěvek od SáraS »

Ano, daní se to jako "poskytnutí služby" nebo "autorský honorář" - to záleží, jak se ti to hodí víc (se službou musíš na živnosťák, autorský honorář stačí jen evidence na FÚ), případně co u toho ještě děláš.

Odpovědět