proxy server

Užitečné programy usnadňující práci
Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

proxy server

Příspěvek od Magie »

Ahojky, už 2 dny mám problém, když zapnu počítač, najedu na internet, tak to trvá a zobrazí se, že proxy server nereaguje, zkontrolujte nastavení místní sítě LAN, ale po cca4 minutách normálně najede. Můžete někdo poradit, jak to nastavit? Teď mám "použít pro síť LAN server proxy (toto nastavení se netýká připojení pomocí telefonní linky nebo sítě VPN) a nepoužívat server proxy pro odeslané vnitřní sítě" (nastavila mi to bývalá šéfka studia). Mám to změnit na automaticky zjišťovat nastavení? Nemyslím si, že je vhodné mít nastavení IP adresy, ale všimla jsem si, že třeba na Streamatu mám dole mou IP v účtu nastavenou, rozumí tomu někdo a co mi doporučí? Děkuji
A nevím jestli to souvisí s tím, ale už také 2 dny mám na seznamu a i chatech kde se naloguji samé reklamy, které jsem dosud neměla. Prosím také o radu, děkuji a hezký den.

Admin
Příspěvky: 80
Registrován: pon 19. lis 2012 20:27:31

Re: proxy server

Příspěvek od Admin »

Změňte to na automatické zjišťování nastavení

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: proxy server

Příspěvek od Magie »

Dobrý den, děkuji za radu, ale pokud to změním, kliknu ok, tak nevím z jakého důvodu se to vrátí zpět na to proxy nastavení, prostě jak se na to podívám znova, opět staré nastavení, nevím proč to nejde.

Admin
Příspěvky: 80
Registrován: pon 19. lis 2012 20:27:31

Re: proxy server

Příspěvek od Admin »

A vy vysíláte přes nějaký studiový server?

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: proxy server

Příspěvek od Magie »

Vysílám na 3 serverech svých a na 3 serverech studiových, bývalá šéfka mi tehdy nastavila pc a nynější séf mi ho minulý rok přeinstaloval, nevím jestli nechal její nastavení. Ale dnes jsem klikla na upřesnění toho použití pro síť LAN server proxy a je tam nějaká adresa HTTP serveru proxy s portem 9880, ne moje IP, tak jsem volala na kabelovku, kde mi sdělili, že je to nějaký server a ať zavolám odborníka. Co myslíte, že to je? Díky za odpověď.

Admin
Příspěvky: 80
Registrován: pon 19. lis 2012 20:27:31

Re: proxy server

Příspěvek od Admin »

Z nějakého důvodu máte přesměrování zřejmě na studiový server. Obraťe se na jejich správce sítě, že máte problémy s připojením.

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: proxy server

Příspěvek od Magie »

Asi už se ptám hodně, omlouvám se, ale chcete tím říct, že studio může vidět vše v mém počítači, emaily atd.? :shock: Začalo mi to dělat až koncem minulého týdne, ale zítra mi přijde pán ze servisu a říkal, že uvidí co tam je špatného a buď to hned opraví nebo přeinstaluje. Samozřejmě mu řeknu celou pravdu co a jak dělám, aby věděl o co jde, má ve 2 městech pc servisy, tak doufám, že tomu bude rozumět, hledala jsem někoho, kdo jezdí opravovat i domů, raději mu cestu zaplatím, ale nechci počítač někde nechávat a chci být u toho co dělá, jelikož mu musím vše vysvětlit.

Admin
Příspěvky: 80
Registrován: pon 19. lis 2012 20:27:31

Re: proxy server

Příspěvek od Admin »

Proxy serever je vlastně takový prostředník, přes který teče vaše komunikace a řídí se jeho pravidly. Jsou tedy schopni tuto komunikaci sledovat a vyhodnocovat. Studio to může využívat pro stanovení vašich odměn za odvysílaný čas apod.

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: proxy server

Příspěvek od Magie »

Ano, studio může tohle vše co vy píšete, máte pravdu a také může více... :x přeinstalovat pc byla velice dobrá věc, přihlašovat se na chaty budu jen přes google.com a stránku, nic staženého od studia už nemám, snad by mi do jiných věcí nemělo vidět, reklamy mi také nevyskakují a emaily nenačítají 10 min, vše šlape jak má, tak doufám, že to bude v pořádku, ale jinak panu adminovi tady opravdu znova díky za odpovědi, které nejenže byly pravdivé, pomohly mi, je člověk, který tomu rozumí, ale také rychle odpoví a poradí a to si opravdu cením. Tak krásny večer...

Edita
Příspěvky: 60
Registrován: stř 05. čer 2013 22:12:32

Re: proxy server

Příspěvek od Edita »

Magie, nezačaly ti ty problémy po aktualizaci firefoxu?

Odpovědět