DPH

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

no já vím, že oficiálně žádná živnost není, ale pod něco se to nacpat "musí", služby os.charakteru mě taky napadly, ale u toho se píše, že se nesmí jednat o erotické služby... ale tak na chatech si můžeme jen povídat, že ? nebo vydělávat peníze sms, zprávama atd... herečka, to mě dostalo :D to bych ale nerada :D
a nevíte něko, zda při zařizování toho živnostáku nějak zjištují, co děláme, nebo jen nahlásím osobní služby a nazdar ? nerada bych to tam rozebírala :) :holidays

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

Pri zakladani ZL sa ta nebudu nic pytat, no pri pripadnej kontrole zivnostenskeho alebo financneho uradu budes musiet vyklopit vsetko :nooo
Zvedava uradnicka sa samozrejme moze opytat aj pri zakladani zivnosti, tak musis byt pripravena :liar

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

[quote="Sally" Dalsia vec je obrat, kedy musis byt platca aj ked nechces (myslim 1mil Kc a 35tis Eu na Slovensku)

:joint[/quote]

ty to je peklo s tím dph, ted jsem to pročítala na netu a vůbec tomu nerozumím :shock2 a když je ten obrat nad milion, tak jak se to dph počítá kolik se odvádí, nevíte někdo ?

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

V Čechách máte 21% DPH, čiže ak robíš napríklad na Bonga, z provízie by si mala zaplatit 21% DPH

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

..
Naposledy upravil(a) Sandrina dne čtv 27. dub 2017 3:47:45, celkem upraveno 2 x.

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

a pokud za modelky chaty DPH neplatí, jak tu zmiňuje Maggie, tak se to platit musí taky ?

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

DPH je ine. Ak si platca, mozes si DPH odratat pri nakupoch, cize kto vela nakupuje, moze sa mu to dokonca aj vyplatit.

adriana
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. bře 2017 11:01:56

Re: DPH

Příspěvek od adriana »

Aby se zamezilo dvojímu zdanění na území EU, daní za Vás ve své zemi kde mají sídlo (jasmin v lucembusrsku, bong@cash na kypru) v těchto zemích se platí malinké odvody. Vy jako OSVČ nejste plátce DPH a ani neplátce DPH, ale OSOBA IDENTIFIKOVATELNA k dani... (musíte se přihlásit na Daňovém ve svém bydlišti) a pokud Vám přijdou peníze na účet (to samé na paxum, i payoneer, nebo v jiné měně (virtuální) musíte si to převést na svůj podnikatelksý účet, tuto částku pokdu Vám přijde 1000 USD na váš učet u paxum převedete dle kurzu u ČNB 1000*25 kč ... a další měsíc vyplníte VIES kontrolní hlášení (na stránkách DAňového úřadu) vyjede Vám potvrzení a to dáte na daňovém úřadě) mužete to zjednodušit a poslat to přes datovou schránku... Daně po Vás nikdo nebude chtít, to už odvedla ta firma pro kterou děláte) ale bduete muset platit z výdělku OSVč zdravotní a sociální.... a další rok v březnu sečtete výdělky,, třeba 1 000 000 kč za rok... odečtete daňové paušály 60% pokud vyděláváte 2 miliony,, tak bajvočko sociální cca 14 000 zdravotní 6000 měsíčně.. plus doplatek na dani, zdravotní, sociálním, a také platit zálohu na dani z výdělku 15% zeptejte se vašeho daňového poradce... čau

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

Tak i já jsem DPH konzultovala s poradci a situace se má tak, je potřeba podávat souhrnná hlášení za chaty, které mají registraci v EU, služby poskytnuté do zemí mimo EU do souhr.hlášení nespadají. DPH neplatíme. Pokud modelka dosahuje ročního obratu nad milion, traduje se, že je povinna stát se plátcem DPH, ale není to tak, Do obratu 1 mil. Kč se počítají pouze uskutečněná zdanitelná plnění s místem plnění v tuzemsku - viz § 4a Zákona o DPH. Modelky pracující na zahr.chatech mají zd.plnění buď v EU nebo mimo EU, modelky mající meloun na českých chatech, mají smůlu, ale řekla bych, že na českým žádná milionářka nebude :lol2 Samozřejmě neználé dámy na FU budou přesvědčovat o opaku, souhrnná hlášení za veškerý příjem z ciziny +plátce DPH, je třeba na ně vybalit odstavec daného zákona. Další povinností krom měsičního sournného hlášení, je i podat přiznáni k DPH, přestože nic neplatíme :) :hey

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

Ahoj :) Měla bych dotaz na ty, které tuhle práci dělají legálně. Zajímalo by mě, zda vystavujete faktury? Jako OSVČ máme povinnost vystavovat faktury, i když je nikam neodesíláme, pro případ, že by přišla nějaká kontrola. :doubtful

Odpovědět