DPH

camgirrrl666
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. črc 2016 21:31:14

DPH

Příspěvek od camgirrrl666 »

Ahojte,

chcem sa informovat tie/ti kt z vas pracuju (samostatne, nie pre studio) na zivnost/pripadne slobodne povolanie/ ste zaroven registrované/i aj ako platca dph, pripadne platca podla 7a, teda ako poloplatca...v prípade ak pracujete na camsites, kt sú clenmi EU ? ide v podstate hlavne o nemecke chaty a adultwork.com

becca
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. črc 2016 22:56:27

Re: DPH

Příspěvek od becca »

Ohledně daní se ti tu asi nikdo moc svěřovat nebude, protože většina lidí dělá chaty načerno a o nějakých DPH povinnostech nemají ani ponětí.
btw, BongaCams nebo LiveJasmin jsou taky EU chaty, takže hurá na DPH :shock2

camgirrrl666
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06. črc 2016 21:31:14

Re: DPH

Příspěvek od camgirrrl666 »

som si toho vedomá ze vela ludi to robi načierno potom čo som si prestudovala príspevky tu a este na inych sk/cz forach.... inak ten livejasmin sú info na nete ze majitelia toho webu uz robili nejake podvody s dph sami ...

nuž ale podla tych info kt sú dostupné celkovo k takýmto prácam cez tretie strany na nete ako aj napr fotobanky, alebo weby ako freelancer.com, tak pokial nie sú v eu, nemal by byt ani dôvod preco sa registrovat/identifikovat pre dph, tu je nejaké info: http:stockphotography.cz/novela-k-dph-elektronicke-prodeje-v-eu/

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

Ja som kontaktovala niekolko danovych poradcov s ziadostou o radu. Pokial vobec odpovedali, tak aj tak som videla, ze sa v danej problematike vobec neorientuju. Chceli najma vediet co je naplnou prace a kto je odberatel. Ked som odpovedala, ze niektorych zakaznikov poznam iba podla nicku a vobec neviem odkial su, ze okrem virtualneho sexu zarabam na roznych sutaziach, predavam fotky, videa aj spodne pradlo atd., tak mi nakoniec neporadil nikto...
camgirrrl666 píše: nuž ale podla tych info kt sú dostupné celkovo k takýmto prácam cez tretie strany na nete ako aj napr fotobanky, alebo weby ako freelancer.com, tak pokial nie sú v eu, nemal by byt ani dôvod preco sa registrovat/identifikovat pre dph, tu je nejaké info: http:stockphotography.cz/novela-k-dph-elektronicke-prodeje-v-eu/
Predaj fotiek je v podstate velmi jednoduchy v porovnani s webkou

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: DPH

Příspěvek od Magie »

Ahoj Sally, tak já teda koho kontaktovala, jak účetní, tak daňové poradce a všichni měli otázku, co je náplní práce a kdo je odběratel (jich nezajímá to, že klienti pocházejí z celého světa, ale velmi podstatné je to, s kým máš smlouvu, odkud je ten chat, pro který na webce děláš), takže náplní práce jsou služby do zahraničí, teď mluvím pouze o EU, s plněním v ČR, takže povinnost je být Identifikovaná osoba, která bude podávat souhrnná hlášení povinná do 25 dnů. Ovšem jestli platit DPH, když na některých fakturách není uvedeno, to už nikdo nevěděl, takže v tom mě dost překvapili a na německém chatu mi napsali, že si nemyslí, že potřebuji VAT number, protože za mě žádné DPH neplatí. To bylo pro EU.

A co se týče USA, tak tam také podávat souhrnné hlášení, ale DPH se neplatí, to se příjmy sečtou a zdaní na konci roku. Samozřejmě s kouzelnou kartou Pay...to spousta modelek nedělá, ale všechny karty pocházejí z Belize a dnes jsem našla tento článek: 4.5. Smluvní základna mezi oběma státy

Bilaterální dohoda o zrušení vízové povinnosti pro občany ČR a Belize v platnosti od 1. srpna 2008.

Dohoda o výměně informací v daňových záležitostech mezi Českou republikou a Belize podepsána dne 12. února 2016. Vstup v platnost 1. ledna 2017.

A více tady:
Odkaz je viditelný pouze pro registrované uživatele.

Takže od příštího roku dojde i na ony "kouzelné pay...karty", kde to naše úřady budou mít možnost dohledat zpětně a pak jen určit výši "penálků" :shock2

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

Super, ze si k tej problematike napisala svoje postrehy. Je fakt tazko niekoho najst, kto by zodpovedal vsetky otazky. Ak dodavas sluzbu do EU, staci identifikovana osoba, ak ale posles cokolvek fyzickeho, stavas sa platcom DPH. A nemusis vyuzivat livechaty, mozes byt v kontaktu so zakaznikmi priamo a tam ti tazko niekto povie adresu. Dalsia vec je obrat, kedy musis byt platca aj ked nechces (myslim 1mil Kc a 35tis Eu na Slovensku)
S tymi danovymi zmluvami a celosvetovou vymenou informacii sa fakt roztrhol pytol. Lenze dohody su jedna vec a ci sa budu plnit druha. Z roznych zdrojov viem, ze banky v danovych rajoch nemaju najmensi zaujem na nejakom zasielani informacii o svojich klientoch. Je to pochopitelne, lebo anonymita je ich jedinou vyhodou a ked ju stratia, mozu to zabalit. To iste plati do istej miery aj pre Payoneer a Paxum
:joint

Magie
Příspěvky: 54
Registrován: úte 15. říj 2013 12:31:54

Re: DPH

Příspěvek od Magie »

Sally a napadlo mě, co tak vlastně to danit jako umělkyně za autorský honorář (na což vlastně ty smlouvy máme), sice by se to snad do nějaké větší částky nevztahovalo na sociální pojištění, pouze na zdravotní, prý snad do 20 000kč nebo jen 10 000kč, ale to není podstatné, jen jsem se zapomněla všech účetních zeptat, jak je to s DPH, když je to do EU a zda se musí předložit smlouvy o díle, licenční, třeba Livestrip má o zprostředkování, kde je ale napsáno, jak máš škádlit zákazníky za 1, 2 nebo 3 coinsy, kde se česky přímo píše, že za 3 coinsy se má jít s hračkou hned tvrdě na věc a tady je otázka, zda na finančáku neřeknou, že tohle je prostituce i když nedochází k fyzickému kontaktu a co jsem zjistila, že to nespadá pod žáden zákon, ale zase to není trestné, takže s klidem vysvětlit "slepici", že si "šmidlám pindu" a pomyslet si své? :kissmyass To je asi dost blbé a kdo ví, kde by to hlásila, že jsi prostitutka atd... :angry5

Sally
Příspěvky: 217
Registrován: stř 26. pro 2012 22:05:24

Re: DPH

Příspěvek od Sally »

Legislativa na zarabanie "smidlanim pindy" vobec nieje pripravena. Aj ked vymyslis cokolvek, na financaku aj tak uvidia odkial ti prichadzaju peniaze a mozu sa vypytovat na podrobnosti.
Neviem, ci sa niekde hlasi, ze robis webku (a tym padom si v ociach ludi prostitutka), ale urcite je to zaujimave tema pre klebety, cize si myslim, ze aj z toho FU sa to dostane von

Sandrina
Příspěvky: 11
Registrován: ned 13. lis 2016 9:59:18

Re: DPH

Příspěvek od Sandrina »

a nevíte, holky, pod jakou živnost livechat spadá ? když se zeptám někoho kompetentního, tak nikdo nic nevíííí :phe díky

sophie
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. zář 2016 22:45:40

Re: DPH

Příspěvek od sophie »

Už to tu holky psaly. Na livechat žádná oficiální živnost není, ale např. "poskytování služeb osobního charakteru" by zaměřením celkem odpovídalo :doubtful Nebo potom podle autorského zákono jako herečka :lol3

Odpovědět